Polityka prywatności i pliki cookie. Aby zapewnić poprawne działanie naszego serwisu, zapisujemy pliki cookie na komputerach naszych użytkowników. Korzystając z serwisu, wyrażasz zgodę na ich używanie.

Awangarda

Jak wiadomo z historii, początek XX stulecia stał się czasem progresywnych rewolucyjnych przemian jak w nauce i technice, tak i w polityce, gospodarce, świadomości oddzielnych ludzi i społeczeństwa na ogół. Nic dziwnego, że w taką niepokojącą epokę progresywnych przemian powstał nowy awangardowy styl życia.

Słowo "Awangarda" składa się z dwóch części. W tłumaczeniu z francuskiego  dosłownie oznacza: "avant" - "na przodzie", "gard" - "niewielka drużyna, co wysuwa się naprzód w celu ogrodzenia głównego wojska od niepożądanego ataku przeciwnika". Podsumowując, można powiedzieć, że ruch awangardyzmu w światowej kulturze, sztuce i architekturze powstał wskutek pragnienia społeczeństwa zrealizować przewartościowanie przestarzałych wartości, żeby wyeliminować znużenie, co gromadziło się, od wszystkiego co już nudzi. Tak, we wnętrzach domów na przemianę wytwornej i drogiej klasyce przyszedł jaskrawy i śmiały styl, który nazywa się Awangarda.

 

Awangarda - współczesny i aktywny styl wnętrza  przepełniony jaskrawymi kolorami. To oryginalny i jedyny w swoim rodzaju styl któremu w całości odpowiada własna nazwa "Awangarda" - iść naprzód. Nie przypadkowo jest to że wszystkie nowości, które pojawiają się w projektowaniu i budownictwie wykorzystują się w tym stylu wnętrza.

Urządzenie wnętrza

 

Styl wnętrza awangarda jest jedna z samych porywających i innowacyjnych styli w projektowaniu budowli. Nie zważając na swoją oryginalność, awangarda zdolna stworzyć komfort w domu. Wnętrze w stylu awangardy w jego zewnętrznych charakterystykach jest uważane za przeciwległe do klasycznego stylu. Elementy awangardy mogą uzupełniać inne style wnętrza, czy mogą być wykorzystane w jakości podstawy dla stworzenia typów wnętrza.

 Głównymi materiałami, wykorzystywanymi we wnętrzu awangardowego stylu są : dekoracyjny tynk, plastyk, tekstylia, podwieszone sufity laminat, linoleum i tak dalej. Decorum w awangardzie jest pozbawiony chimeryczności i bogatego ubrania.

 Charakterystyczne kolory w stylu awangarda - to różnorodność jaskrawych kolorów w samych niezwykłych kombinacjach. Dla tła wykorzystują niewymuszone światłe tony: beżowy, biały, żółty.  Styl jest oparty na kontrastach - ciemne meble umieszczają się na tle jasnych ścian czy przeciwnie. Podłoga i sufit często są kontrastowego koloru w stosunku do ścian.

 Ściany Awangardy mogą być zabarwione farbą czy oklejone tapetami jednotonowego koloru lub murale z niezwykłym .Dla ozdób ścian można wykorzystać obrazy, plakaty czy fotodruk takich awangardowych ruchów jak futuryzm. Sufity wnętrza w awangardowym stylu są wysokie i mają tradycyjny biały kolor, czy słaby odcień jasnego tonu. Zasłony - jaskrawe, uszyte z współczesnej tkanki. Designe zasłon musi kontrastować z kolorem ścian. Charakterystyczną cechą awangardy jest obecność różnych rodzajów podiów, schodów, łuków, lecz nie skupisko przedmiotów decorumu.

Idee designe wnętrza dla domu.

Meble w stylu awangardowego wnętrza charakteryzują się wysoką funkcjonalnością i mogą mieć jak wyraźne prostokątne, tak i okrągłe formy. Meble jednoczą w sobie metal, szkło, drzewo. Główne przedmioty mebli : szafy, stoły, krzesła, łóżka. Do stylu awangarda właściwa jest duża ilość światła, przez przyrodnicze(kosztem dużych okien) i sztuczne oświetlenie.Sztuczne oświetlenie może stworzyć mnóstwo designerskich decyzji. To może być żyrandol w centrum pokoju i kilku świeczników po obwodzie ścian albo niewielka ilość sufitowych kinkietów i zestaw stołowych lamp, lamp stojących. Wszystkie oświetleniowe przyrządy w stylu awangardowego wnętrza powinny być kwadratowej, okrągłej czy cylindrycznej formy.