Polityka prywatności i pliki cookie. Aby zapewnić poprawne działanie naszego serwisu, zapisujemy pliki cookie na komputerach naszych użytkowników. Korzystając z serwisu, wyrażasz zgodę na ich używanie.

Latest articles

Awangarda
26.05.2017 700

Jak wiadomo z historii, początek XX stulecia stał się czasem progresywnych rewolucyjnych przemian jak w nauce i technice, tak i w polityce, gospodarce, świadomości oddzielnych ludzi i społeczeństwa na ogół. Nic dziwnego, że w taką niepokojącą epokę progresywnych przemian powstał nowy awangardowy styl życia.

Słowo "Awangarda" składa się z dwóch części. W tłumaczeniu z francuskiego  dosłownie oznacza: "avant" - "na przodzie", "gard" - "niewielka drużyna, co wysuwa się naprzód w celu ogrodzenia głównego wojska od niepożądanego ataku przeciwnika". Podsumowując, można powiedzieć, że ruch awangardyzmu w światowej kulturze, sztuce i architekturze powstał wskutek pragnienia społeczeństwa zrealizować przewartościowanie przestarzałych wartości, żeby wyeliminować znużenie, co gr...

ZOBACZ WIĘCEJ
Klasyka genre
17.02.2017 363

Planując wnętrza inspirowane stylem klasycznym proponujemy zaeksperymentować i połączyć je z nowoczesnymi elementami dekoracyjnymi. W efekcie otrzymacie wnętrze pełne świeżości oraz dynamiki. Oto kilka porad, jak subtelnie połączyć stare z nowym.

Wybierając tapety do tego typu wnętrz rozpocznijcie od spokojnych kolorów. Aranżacje w stylu vintage – odważnie łączące nowoczesność z elementami dekoracyjnymi z minionej epoki – mogą czasem wydać się przypadkowe. Jednak odpowiednio dobrane i połączone elementy wystroju będą wyglądać elegancko a nie chaotycznie, jeśli wybierzemy dla nich neutralną i spokojną paletę barw. Delikatne desenie będą niczym czyste płótno, łagodzące połączenie stylów. W celu osiągnięcia takiego efektu - na samym początku , przy wyborze koloru ścian, podłóg oraz mebli - proponujemy wybrać odcienie świeżej bieli, szaro...

ZOBACZ WIĘCEJ
Jak tapetować bez błędów
17.02.2017 479

Tapety na flizelinie - to idealny materiał wykończeniowy. Dzięki swojej gęstej strukturze bezbłędnie zamaskują niewielkie defekty waszych ścian, co oznacza, że nie będziecie musieli tracić czasu na specjalne przygotowanie i wygładzenie ścian, co jest niezbędne w przypadku wyboru tapet papierowych.

Instrukcja krok po kroku:
1. Przygotowanie podłoża
Przygotowanie zaczynamy od usunięcia starych tapet, oczyszczenia ścian z brudu oraz usunięcie ich defektów. Najlepiej jeśli usuniemy również starą farbę zalegającą na ścianach. Można bardzo dokładnie oczyścić wymalowaną powierzchnię przy użyciu papieru ściernego (o średnim uziarnieniu). Przygotowaną w ten sposób powierzchnię ścian obowiązkowo należy zagruntować. 


2. Przygotowanie kleju
Bezpośrednio przed rozpoczęciem przyklejania tapet, rozrabiamy klej, przeznaczony do tapet n...

ZOBACZ WIĘCEJ